| lion112 a întrebat:

Am si eu un pc cu urmatoarele caracteristici si nu stiu ce placa video sa cumpar, sper sa ma sfatuiti voi.
-Sursa ATX-450w
-Procesor amd athlon 64 3200+
-Placa de baza Biostar MCP6PB-M2+
-si 2 GB de RAM
Placa video actuala este ATI Radeon X550 de 256MB si as dori macar una mai ieftina care sa aiba cel putin 1024MB. Dar nu stiu de care sa cumpar pentru aceasta placa de baza... Adica am vazut destule placi ieftine dar ma gandesc sa nu incurc tipul de slot, stiu ca e pci-express dar conteaza versiunea? Ca am vazut ca pe unele siteuri specifica la placile video si "pci-express v3.0" sau 2.1 etc...
Eu ma gandeam la aceasta http://www.oktal.ro/......67311.html sau aceasta http://www.oktal.ro/......32368.html Ce parere aveti?

As ramane recunoscator daca ma ajutati. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| tz3ava a răspuns:

Mie nu mi se pare ok sa ai un procesor de 3200 si un 1 gb video ram, adica procesoru e destul de slab de exemplu nu poti juca un joc mai nou din cauza procesorului degeaba ai o placa video de 1 gb, nu mi se pare ok, 2 gb rami de memorie e ok.
Totusi ar merge o placa video de 524.