| seby8873 a întrebat:

Un sofer incepator de tir cat primeste pe luna? (cel putin)

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Sunt firme care angajeaza incepatori doar pentru ca le da salarii mai mici!
Ca si incepator, nu cred ca o sa treci de 1000 de euro lunar, daca o sa faci curse numai in tara, daca o sa faci si extern, este posibil sa ajungi la 1200-1500!
Cred ca minimul pentru incepator este de vreo 600-700 de euro, depinde si de firma si depinde cum esti platit, pentru ca poti fi platit la luna, la km, sau la curse!
Bafta!

| MrAngelus a răspuns:

Depinde de situatie. Uite, aici zice intre 2000 si 5000 de euro lunar: între 2.000 şi 5.000 de euro. Asta se intampla in 2008.

Sper ca te-am ajutatwinking.

| adriangabor92 a răspuns:

200 euro

| NemNUZ a răspuns:

1000 euro da nu-ti recomand meseria asta