| lolec a întrebat:

Unde gasesc id client la un card? vrea sa platesc ceva online si imi cere id client dar nu stiu unde sa il caut FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

ID client cel mai probabil se referă la numele deținătorului de card (numele trecut pe card).

Pentru majoritatea tranzacțiilor online cu cardul bancar ai nevoie de Numele deținătorului și Numărul cardului (serie). Opțional mai ai nevoie de Tipul cardului (VISA / MC etc.) și codul de pe spate (cel din 3 cifre, dacă există).

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista asa ceva, exista codul de securitate (cele 3 cifre de pe spate) si numarul cardului cele 16 cifre din fata