| Zveirest a întrebat:

Salut, ma intrebam daca stie cineva ce i se intampla unui seller de pe ebay daca spre exemplu eu ii platesc 100 $ pentru itemul pe care vreau sa il cumpar + livrare si el nu poate sau nu vrea sa il livreze. O sa i se scada valoarea produsului de pe card sau din paypal daca buyer-ul face plangere?
Tot caut pe internet si nu gasesc ce caut.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| ISmokeAir55 a răspuns:

Da, daca ii suni pe cei de la ebay și zici că nu ai primit produsul in timpul afișat pe site și că produsul nu a avansat deloc(poți să verifici) și că îți vrei banii înapoi în 5 zile max ți au dat. De preferat e să plătești cu pat pal daca ai. Eu am cumpărat un note 9 și avea ecranul lipit prost așa că făcea un suntem ciudat daca îl apăsai mai tare și imeiul era foarte dubios așa că probabil era și furat așa că i am sunat pe cei de la ebay și mi am primit și banii și dacă nu făceam cererea de retur păstrăm și telefonul?