| ksuper31 a întrebat:

Cum e cu plata paypal? Am 16 ani si am card transilvania.Primesc decontarea abonamentelor pe el. Daca fac cumva si trebuie sa ma plateasca cineva prin paypal,poate prin cardul transilvania,sau paypal-ul este un card diferit?
Multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Poți primi bani în contul card-ului cu condiția ca acesta să fie acceptat de paypal în momentul când vrei să-l înscrii.

| ksuper31 explică (pentru mihai69):

Deci paypal este gen o firma in care iti inscrii cardul pentru a putea primii bani de pe internet sau diferite locatii?

| mihai69 a răspuns (pentru ksuper31):

PayPal este un site de plăți electronice. La înscriere, ți se cer datele unui card VALID, care va fi pe urmă folosit atât la plăți, cât și la primit bani. Mai greu e să nimerești cardul / banca pe care să le accepte ei. La mine a mers din prima cu un card de debit Mastercard de la ING Bank.

| ksuper31 explică (pentru mihai69):

Am inteles, multumesc mult!

| ksuper31 explică (pentru mihai69):

Este in regula sa pun parola de la contul meu pe site-ul lor oficial paypal?

| mihai69 a răspuns (pentru ksuper31):

Nu prea înțeleg despre ce cont vorbești. Dar dacă e vorba despre contul pe care îl creezi pe paypal, dacă ajungi la momentul când îți cer să alegi o parolă, în mod normal poți scrie orice parolă care respectă cerințele lor (minimum nu știu câte caractere, blablabla). Nu e musai să fie aceeași cu a altui cont.
Nu cunosc date despre un eventual caz în care trebuie să „legi" un cont PayPal cu unul eBay, de exemplu.

| ksuper31 explică (pentru mihai69):

Ai dreptate, am gresit eu, am crezut ca trebuie parola de la cont, dar merge orice parola, multumesc din nou!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat