| theodora_2847 a întrebat:

Unde pot sa schimb o bacnota de 20 de lire sterline, cu coltul putin sectionat, in Bucuresti? Nu ma apuc sa-l lipesc laughing s-ar putea sa nu mai recuperez nimic...

Doamna de la exchange mi-a zis sa incerc la nu stiu ce aparate, ei nu pot sa-mi schimbe... Ce fel de aparate sunt astea (eu vin de pe luna) si unde as putea sa gasesc unul in Bucuresti?

La BNR nu ar merge? sau o alta banca? Sau schimba doar bacnote d-ale noastre si euro? Stie cineva sau a trecut prin asta? In Anglia toate bacnotele sunt motolite si harjonite...si cat imi plac. Au personalitate. happy Eu cand m-am dus cu unele noi noute de aici...se uitau dubios. laughing

2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Mergi la BNR, acolo este solutia rezolvabila cu siguranta, iti spun asta din experienta.

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

laughingtare, daca mergem noi la magazin cu bancone motolite sau unpic deteriotate nu ti le i-a numa asa de iei inghetata la vafa si nu poate sa puna inghetata inapoilaughingAsa mai scapi de ele.
Dar acum la problema ta, incearca la banci BNR, BCR, BRD.acuma no poate nu-i atenta si tio schimba in Ron...nu stiu ce sa zic BAFTA!