| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot schimba 20 de bancnote a câte 10lei în 2 bancnote de 100de lei?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La banca ta, unde ai contul bancar, ca fiind clientul lor fac si asemenea servicii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice magazin, vecin, prieten, banca... mai unde vrei tu

| Fatamuntilor a răspuns:

Un magzin alimentar va schimba acele bancnote,

| gabicoo a răspuns:

Nu e necesar sã-i schimbi! Îi dai pe bere și mici! Luni aveai 550 lei! Azi mai ai 200! Deci știi cum se face treaba!

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Păi doar 200de lei aveam in bancnote de 10lei că mai am banii în afară de ei... Dar i-am schimbat în bancnote de 50de lei.

| Hyperion7 a răspuns:

Magazin,banca,la o persoana de încredere, ori o ruda

| andreeaeml1200 a răspuns:

Daca ai cont bancar poti sa te duci la banca sa pui acesti bani pe card, iar apoi cand ii scoti din ATM, iti da bancnota de 100 de lei

| suntserios a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Îi garantezi tu că îi dă ATM de 100 lei?

| andreeaeml1200 a răspuns (pentru suntserios):

Asa mi s-a intamplat mereu cu sume mari, cand am scos 200-300 de lei, mi-a dat bancnota de 100 de lei, dar mai da si de 50, daca nu i convine aia de 50, poate sa se duca inapoi sa i bage pana ii scoate iar si ii pica de 100

| Andrewq2010 a răspuns:

La magazin