| asperger3 a întrebat:

Unde pot schimba monezile du un ban si de 5?
Exclus magazinele de cartier ca nu accepta...
Am Lidl,Carrefou, Kaufland is Dedeman in oras...
A si stie cineva daca accepta cei de la Transilvania sa imi schimbe? Am cont la ei pentru alocatie si ma gandeam sa imi pun acolo banii(e vorba de 10 lei)

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

La supermarketuri accepta sigur.

| ovidiu123432 a răspuns:

Poti sa incerci mai multe magazine, de obicei la magazinele mentionate de tine dar nu mereu, poti sa incerci sa mergi la ele si tot gasesti unu care sa accepte.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Orice banca si orice magazin sunt obligate sa accepte plata, indiferent de valoarea in care se face plata.Le este greu sa stea si sa numere, dar sunt obligati sa o faca.La banci vei fi refuzat mai greu decat la anumite magazine de cartier, la fel si la supermarket-uri nu prea au curaj sa refuze.

| Apollo007 a răspuns:

Inceaca la benzinarii sau banca. Am lucrat acum ceva timp la o benzinarie si le schimbam. E mai nasol pentru angajat care "iti va da ceva cărință" ca trebuie sa numere ceva timp la monede.