| Gabitzu246 a întrebat:

Va salut!
Am și eu un card de cumpărături la BRD.
Am platit suma minima de plata, ba chiar mai mult și îmi apare inca o rubrica, suma blocată cu 300 de lei, ce reprezintă asta? Sa mai pun 300 de lei că sa nu mai apară?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Sumele blocate sunt in curs de procesare.Eu ma trezeam chiar si cu sume mici blocate (de exemplu de 3 lei) ca apoi sa imi dau seama ca sunt de la calatoria cu transportul in comun din ziua precedenta, plata care inca nu s-a efectuat.Recomand de asemenea alta banca, nu BRD.Eu am renuntat la ei dupa vreo 6 ani.Pentru clarificari, trebuie sa mergi direct la banca la ghiseu, daca doresti sa rezolvi repede.

| ponturi a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa va faceti griji, vedeti cand aveti data scadenta, de obicei apare notificare cand edte de plata sau pe desfasuratorul tiparit pe hartie. O fi vreo plata fscuta cu cardul, banii suny blovati dar inca nu s-a facut plata?