| Beyourself1245 a întrebat:

Va salut.
As dori sa fac un credit bancar dar nu știu care sunt condițiilele de eligibilitate ale anumitor bănci.
Am apelat la CEC Bank și mi s-a respins creditul. La actualul loc de muncă am inceput activitatea pe data de 07.06. 2022
Normal figurez la ANAF ce cele 6 luni. Eventual ar trebui sa am 1 an de zile vechime in campul muncii și 3-4 luni la ultimul loc de muncă?
Personalul băncii mi-a comunicat că nu are relevanță.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

În principiu se cer 6 luni la actualul loc de muncă și 1 an vechime in munca.

Mergi și la alte bănci, poate au alte condiții. Ing are condiții relaxate in privința asta