| Beyourself1245 a întrebat:

Salut. As vrea sa aplic pentru un credit bancar si nu știu ce condiții de eligibilitate au băncile acum. Sunt angajat la 8H cu contract de munca legal. Am inceput activitatea pe 07.06 și miercuri fac 6 luni la locul de munca. Faza e că asta e primul meu loc de munca legal și nu am 1 an vechime in campul muncii. Am sunat la BCR și mi-au zis că pot aplica daca am minim 6 luni. Ce părere aveți?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am sunat la BCR și mi-au zis că pot aplica daca am minim 6 luni. Ce părere aveți?"

se tem și ei să nu ia vreo țeapă

| Beyourself1245 explică (pentru sierra1):

Singura persoană care poate lua teapa sunt eu. Daca nu sunt corect cu ratele, sau mai rău, sa nu plătesc, o pot păți grav.

| haileewatson a răspuns:

Pai ce parere sa avem? Bancile iti ofera credit cu minim 6 luni, doar tu stii cat castigi si daca poti sa platesti ratele la termen ca sa nu ramai cu datorii.