| LanguageMaster a întrebat:

Vânzarea de acțiuni la firma ta este o prostie?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai auzit de MARKETING?
Este stiinta care se ocupa de rentabilizarea unei afaceri, adica calcularea si optimizarea unor scenarii economice pentru firma.

Pana ce nu stii sa estimezi starea firmei tale si consecintele unor manevre economice, este mare prostie chiar si sa-ti deschizi o firma.

| sierra1 a răspuns:

Comerțul (inclusiv cu acțiuni - zis tranzacționare) se bazează pe ideea de a face profit. Adică a cumpăra ieftin și a vinde mai scump. Aceeași regulă e valabilă și aici deci ar fi o "prostie" (cu anumite excepții) să cumperi scump și să vinzi ieftin și ar fi de dorit invers.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Deseori ma intreb: oare cati ani are userul aflat in spatele acestor intrebari!? Buna dimineata Soare!

| CrimsomTide a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ca in reclama Leroy-Merlin: "Putini, foarte putini!"

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu