| Girly97 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa va uitati cardul in POS dupa ce functia contactless a incetat sa mai functioneze si ati fost nevoiti sa introduceti cardul in POS si sa platiti prin metoda veche desi ati platit contactless de foarte multe ori? Tocmai, cardurile contactless este atat de des folosita in acesti ani incat ca cel mai probabil nu se mai fabrica carduri clasice fara aceasta functie iar aproape toti utilizatorii de card sunt obisnuiti sa atinga cardul de POS rapid si gata, au platit!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata pentru ca sunt atent la asa ceva. Daca tie iti umbla mintea prin alta parte, te cred ca ai patit-o.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodata, cum sa nu am grija de banii mei?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa uit cardul nu am pățit. Însă la casele Express din Kaufland am pățit sa ceara pin-ul deși era tranzacție de sub 100 RON ( dar na, câteodată mai cere pin după ce atingi un anumit număr de tranzacții) si eu am început sa pun produsele în plasa apoi cautam bonul care, câteodată, mai cade în spatele casei de marcat. laughing vine cea care supraveghează acolo și zice "ca nu ați plătit". Eu o tineam pe a mea ca am plătit, însă adevărat ca nu plătisem cumpărăturile.
De acum, la casele Express, ma uit pe ecran sa apară "aprobat" sau dacă cere pin măcar sa nu ma mai fac de cacao pe acolo.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Numai tie ti se intampla imposibilul.
Toate intrebarile tale sunt ciudate.

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Să uit cardul nu, dar să tot dau cu cardul peste contactless da, nu știam de ce nu aprobă tranzacția, când de fapt nici măcar nu mergea contactless și am stat în față la bancomat 5 min ca prostul?