| Thecurious a întrebat:

Obisnuiti sa platiti cash -bani fizici- sau cu cardul?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii pe care îi cerșesc, cash.

| OldSoul a răspuns:

Fizici.

Cardul deocamdata il foloesc doar pentru comenzi din china, reincarcari online, si cam atat.

| NLS a răspuns:

De vreo 2 ani prefer sa platesc cu cardul, pentru a nu mai primi rest monede de valoare foarte mica si pentru a pastra portofelul cat mai subtire.
La frizer si restaurante/terase platesc cu cash, pentru ca in aceste locuri se lasa bacsis si ar da foarte urat sa platesc cu cardul apoi sa ii ofer separat niste maruntis.

| aXy99 a răspuns:

Cash

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

O data pe luna trebuie sa fac o plata cu cardul pentru a-mi pastra 0 comision de administrare si 0 comision cand extrag bani.
In rest, platesc cash.