| JustDoitforme a întrebat:

Vreau sa cumpar cateva accesorii pentru telefon de pe acest site www.miniinthebox.com, dar am cateva nelamuriri:

Am vazut ca au si transport gratuit, dar pachetul ajunge in 10-30 de zile si nu vreau sa astept atat.Cum sa calculeaza valoarea trasnportului, in functie de numarul de produse sau de greutate? A mai comandat cineva de pe acest site?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

E un stie care trimite produsele din Hong Kong, de asta dureaza asa mult sa ajunga la tine. Transportul gratuit e valabil indiferent de produs sau cantitate.
Acum vad ca scrie (FREE Expedited Shipping an order of USD $31.50, ends in 3days!), ceea ce in traducere din engleza de balta ar insemna ca daca dai comanda mai mare de $31.50 o sa-ti vina ceva mai repede pachetul.

Coletele vin la Posta Vamala si va trebui sa mergi dupa ele cu buletinul. Pentru coletele cu valoare mai mare de 10 euro se plateste TVA pe valoarea declarata a coletului.

| JustDoitforme explică (pentru Abh):

Tva`ul reprezentand 24% din totalul comenzii?

| KodrutZ a răspuns (pentru Abh):

Esti fix pe linga, e oferta limitata asta cu free shipping si se termina in trei zile, nu ca iti ajunge pachetul in 3 zile, lol!

| JustDoitforme explică (pentru KodrutZ):

Nu a spus nimeni ca ajunge pachetul in 3 zile.

| KodrutZ a răspuns (pentru JustDoitforme):

Ia uite aici - "Acum vad ca scrie (FREE Expedited Shipping an order of USD $31.50, ends in 3days!), ceea ce in traducere din engleza de balta ar insemna ca daca dai comanda mai mare de $31.50 o sa-ti vina ceva mai repede pachetul."

| JustDoitforme explică (pentru KodrutZ):

Eu tot nu inteleg ce incerci tu sa-mi spui. respectivul nu a spus nicicum ca, coletul va ajunge in 3 zile, ci ca daca comanda este de 31.5 dolari sau mai mare va ajunge mai rapid si ca aceasta oferta mai este VALABILA timp de 3 zile.

| KodrutZ a răspuns (pentru JustDoitforme):

Inteleg perfect bucata in engleza, doar ca Abh o tradusese fix cum s-a potrivit. Din experienta proprie, se poate intimpla ca din HK sa vina chiar si mai repede de 10 zile lucratoare, dar poate dura si vreo 40-50 de zile, daca ai norocul sa comanzi in jurul anului nou chinezesc...

14 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

24% din valoarea declarata a pachetului. In unele cazuri iti poate cere vamesul si copie dupa factura, sa vada suma exacta.

| JustDoitforme explică (pentru Abh):

Ai comandat de pe acest site? As avea mai multe intrebare. Poti sa-mi lasi id de messenger?

| Abh a răspuns (pentru JustDoitforme):

Nu am comandat de pe acest site, dar sunt o gramada la fel ca el, toate livreaza din Hong Kong cu aceeasi metoda si au aceleasi produse. Eu de obice comand de pe http://www.dealextreme.com/
Ti-am zis tot ce aveai de stiut. Pachetul ajunge cam intr-o luna dar uneori mai intarzie. O sa primesti hartie de la posta sa mergi dupa el.

| JustDoitforme explică (pentru Abh):

Pachetul o sa ajunga la posta famala a orasului sau judetului de care apartin, nu? Pot sa pun sau chiar trei colete cu valoarea fiecaria sub 10euro a.i sa nu platesc tva`ul respectiv? multumesc pentru raspunsuri

| Abh a răspuns (pentru JustDoitforme):

Poti lua si comenzi mai multe happy. Dar vezi sa nu ti le trimita toate in acelasi pachet, ca nu rezolvi nimic. Vorbeste cu ei.
Pachetul vine la posta vamala cea mai apropiata de tine, daca ai in oras o sa vina acolo, daca stai la tara sau in orase mai mici va veni in resedinta de judet. Te cauta ei cu hartia.

| JustDoitforme explică (pentru Abh):

Multumesc mult.

| antohianda a răspuns (pentru Abh):

Pe dealextreme in afara de pretul produsului comandat mai trebuie platiti ceva? Produsul vine la tine acasa?

| amyadam a răspuns:

Eu aici am gasit toate informatiile necesare despre miniinthebox http://discutam.com/......-reduceri/