| User252426 a întrebat:

Vreau să fac bani mulți. Dați-mi idei bune.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la munca in strainatate.

| Simpatic a răspuns:

Toata lumea vrea prietene dar putini reusesc de unde si vorba "toata lumea vrea as fie cat mai sus, insa putini ajung unde si-au propus"

| johnnny123 a răspuns:

Inveti foarte mult, iti asumi riscuri, muncesti 60 de ore pe saptamana timp de vreo 20 de ani si daca mai ai si putin noroc la un moment dat incepi sa faci bani multi.

| Zuzu1991 a răspuns:

Politician, om de afaceri, sau orice alt tip de HOT tongue

| blairelovesmusic a răspuns (pentru Zuzu1991):

Om de afaceri se refera si la manager, nu?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

NU, managerul e cel care face treaba sa se miste, intr-adevar poate fi manager la partea de finante, insa poate fi de ex. si la echipa de IT, managerul nostru e muncit ca dracu, si sta peste program

| User252426 explică (pentru Zuzu1991):

Exact

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Investesti cate 100 lei pe luna pe bursa tim pde 40 de ani si vei avea apoi bani multi, daca vrei mai repede, investesti mai multi lunar tongue

| NunuNini a răspuns:

In prima faza pui burta pe carte si inveti pe rupte. Apoi, pui osul la munca pana iti rupi spinarea. Abia atunci s-ar putea sa ai bani multi.

| ioana3432B a răspuns:

Work work work work work...

| booody a răspuns:

Daca tu vrei sa te imbogatesti si sa faci multi bani, nu iti recomand un loc de munca.Iti recomand prima oara sa citesti carti despre ed financiara, sa iti deschizi o afacere si sa incestesti in imobiliare? Daca vrei sa te imbogatesti din locul de munca poți, dar iti va lua prea mult timp si energie

| Alinaaaapp a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Daca ai sub 18 ani o sa fie greu, dar daca ai 18 ani sau mai mult te poti angaja. Cauta o meserie ca sa iti si placa. Niciodata nu iti va placea la maxim, dar cauta sa ti se para interesant...

| blairelovesmusic a răspuns (pentru Alinaaaapp):

Poate, dar doar part time, 3 ore luni-vineri/sambata.