| Girly97 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar niste tokene pe "Uno and Friends" dar mi se cere un card de credit iar eu am unul de debit. Si eu care credeama ca odata ce am un card de debit voi putea face tranzactii oriunde... Trebuie sa ma chinui sa obtin unul de credit?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai incercat sa faci tranzactia si nu merge?
atat timp cat ai bani pe el nu mai conteaza ce fel de card e

| Girly97 explică (pentru suntserios):

Nu am incercat dar mi se cere un card de credit iar eu am unul de debit. Stiu ca sunt diferite.

| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Credit card e un termen general folosit de americani in primul rand. Ma indoiesc ca nu va functiona un card de debit la o plata online