| ejymas a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o casa de marcat la mana a doua, este posibil sa fac acest lucru?
Cum se procedeaza defiscalizarea de pe fosta firma?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, este posibil.
Firma vanzatoare trebuie sa-si scoata "totalul final" din casa de marcat si sa anunte la Finante scoaterea din functiune-, respectiv vanzarea ei,
Casa de marcat va fi resetata de firma care o intretine.
La urma, firma cumparatoare va fiscaliza casa de marcat cu datele ei, ca si cu una noua.

| ejymas explică (pentru Bula):

Ideea e ca am cumpărat una recent și cand tipăresc apare CUI-ul lui etc a folosit o pentru ridesharing și apare nr de înmatriculare