| Hyzuu a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop de 4200 ron de pe Altex 6 rate cu dobanda 6%. Si as dori sa-l cumpar in rate. Eu fiind la banca transilvania. Am auzit ca am nevoie de suma de 4200 ron deja pe card ca sa pot face rata. E adevarat?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te lua dupa auzite, intreaba la Altex sau citeste conditiile de pe site-ul lor si o sa afli exact.
De regula se plateste un avans, de 5 - 10 - 15% si la restul ramas se face contract de rate. Trebuie doar sa dovedesti ca ai posibilitate sa platesti ratele, de ex. ca esti angajat cu contract individual de munca sau obtii venituri din alta parte.