| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi deschid un adapost de animale(pentru cainii si pisicile vagabonzi). intrebarea este daca am nevoie sa fac facultatea de medicina veterinara din Timisoara.

2 răspunsuri:
| AnKa76 a răspuns:

DA, poti avea nevoie pentru a le ingriji adica injectii daca sunt bolnave, sa stii sa le folosesti. Daca nu poti lucra cu un veterinar sa te ajute sau sa te invete.
Bafta! FUnDA?

| LucaDezmir a răspuns:

Ca sa deschizi un adapost nu trebuie sa fii veterinar. In schimb daca vrei sa ingrijesti animalele, poti angaja un veterinar sau chiar poti incerca sa cauti un veterinar care sa lucreze pro bono, adica gratuit.
Este recomandabil sa-ti deschizi un ONG care sa aiba ca domeniu de activitate protectia animalelor si poti sa obtii fonduri din donatii, sponsorizari etc.