| jurnalistu a întrebat:

Vreau sa ma apuc si eu de o afacere.este rentabil daca vand biciclete aduse din germania?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Esti minor!--- legal nu poti face afaceri! Cu cele de tip mafiot ajungi la "mititica"!

| Minks a răspuns:

Trebuie sa studiezi inainte piata. Nu te trezesti peste noapte sa zici "gata frate, maine ma duc in Germania, iau niste biciclete si le vand la Romania.o sa ma imbogatesc." Trebuie sa ai niste studii facute, sa stii ce se cauta. Sa stii ca ai cum sa asiguri cererea, sa oferi garantie, sa poti sa onorezi garantia (Sa ai un service), etc. Nu e asa usor cum pare.

| LLTCATpRoduction a răspuns:

NU.asa ceva la noi nu merge(a mers candva, dar(.). abia se vand astea din magazinele de la noi.asa ca parerea mea este NU.

| garetbora a răspuns:

DA! Depinde de pret. Ia fa si mie o oferata, am nevoie de una.

| jurnalistu explică:

Eu am pe candva in Germania si oricul stau la tara si nu are cineva ce sa imi faca

| OmulSec a răspuns:

Pe mine m-ar interesa o bicicleta.