| Minculescu_Andrei_1995 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un visa card si nu stiu un lucru:
Pot sa bag eu bani pe card?

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Cardul il primesti de la Banca numai daca depui bani si ceri sa fie pe card. Dupa ce il primesti, da (cred ca asta e intrebarea ta), mai poti pune si alti bani "pe card"; de fapt, in contul cardului. Dar numai la ghiseul Bancii.

| suntserios a răspuns (pentru Peridava):

De fapt cardul il primesti cand iti faci cont nu NUMAI daca depui bani
si poti alimenta cardul prin multe alte metode nu NUMAI la ghiseul bancii

| Peridava a răspuns (pentru suntserios):

Nu cred ca cel care a intrebat stie sa fac transferuri bancare. Daca stia, nu punea intrebarea asa cum a pus-o. Eu, i-am raspuns pe intelesul lui, nu pentru "experti".

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa mergi la ING ca este foarte buna dar daca in orasul tau nu ai poti merge la Transilvania ( ei au agentii si in orase mai mici si chiar comune). Singurul lor comision ( nu conteaza varsta) este 0, 30 lei la interogare.

| AFR81 a răspuns:

Poti sa-ti faci un card VISA. Daca ai peste 18 ani, mergi cu buletinul la banca, daca esti minor, ia un parinte cu tine. Bani vei putea sa bagi. Iti recomand sa mergi la ING, au foarte multe beneficii: card pe loc, gratuit pana la 26 de ani, poti sa bagi bani la orice ora in bancomat, etc.

| Miss25JK a răspuns:

Cardul visa nu se poate cumpara. Te duci la banca iti deschizi un cont apoi iti pui bani in cont.

| Minculescu_Andrei_1995 explică:

Scuzati-ma pentru termenul prost de exprimare...

| Minculescu_Andrei_1995 explică:

Vreau sa-mi deschid un cont Visa in euro...
Daca vreau sa depun bani in cont trebuie sa am moneda europeana?