| Jack_Codlan_1981 a întrebat:

Buna!,vreau sa imi cumpar un gift card visa pentru a putea sa-mi incarc contul de paypal si nu stiu daca se poate adauga bani in paypal cu sau nu cu un gift card visa?, am 15 ani si trebuie sa platesc cu paypal ceva la un joc online, daca aveti alte idei cum ca as putea sa adaug in paypal bani cu paysafe, sms in afara de carduri de credtit va rog sa-mi spuneti.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Contul de Paypal nu se incarca de la un gift card.
Ca sa-ti faci cont paypal, trebuie sa ai 18 ani impliniti si sa detii un cont bancar sau un credit card (nu gift card, ca ala este cu totul altceva).
Paypalul este o platforma de plati internationala care nu se poate alimenta decat din contul tau bancar.
Paysafe-ul este un card romanesc cu care nu se poate platii international.
Din pacate, pana la 18 ani nu ai cum sa-ti faci cont de Paypal, asa ca, foloseste credit cardul mamei, si pune-o pe ea sa-ti cumpere ce ai nevoie.