| Sticket a întrebat:

Am incercat cu un card visa si nu mi-a mers sa fac plata la un lucru asa ca m-am gandit sa o fac prin paypal dar nu stiu cum functioneaza, de ex eu pot sa cumpar niste puncte paypal de la magazin si apoi sa-mi incarc contul pay-pal cu bani exact ca si atunci cand incarc credit pe telefon?

1 răspuns:
| hacktek a răspuns:

Nu, PayPal nu mai funcţionează aşa.
Intri în contul de PayPal, şi adaugi datele tale de pe cardul bancar.
În momentul în care e nevoie de o plată prin PayPal, se virează automat de pe card suma aferentă.
...Nu poţi avea bani în balanţa de PayPal decât dacă primeşti o plată de la altcineva prin PayPal.
Dacă după operaţiunea de asociere a cardului bancar cu contul de PayPal încă nu poţi face plăţi, va trebui să mergi la banca emitentă a cardului şi să soliciţi, în scris, să îţi deblocheze cardul pentru tranzacţii PayPal.