| Ionescu_Achim_1997 a întrebat:

Vreau sa stiu cat se plateste pentru a renunta la un abonament Orange de 25 eur de 4 luni

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai luat un telefon cadou vei plati pretul integral pe el. Daca nu nu vei plati nimic. Ai dreptul sa reziliezi contractul cand vrei tu anuntand cu 30 zile in avans. Vorbesti cu ei, ii anunti si inregistrezi convorbirea pe telefon,
http://legestart.ro/......enea-taxa/

| lpavel a răspuns:

Cam 150 de euro!

| Dennisz a răspuns:

Nu vei platii nimic.
Exista o lege care permite persoanelor fizice sa rezilieze abonamentele de telefonie, televiziune, etc.
Iti las link informativ mai jos.
Mult noroc, asteptam vesti.
http://www.vestic.ro/......ernet.html
Cheers!

| KodrutZ a răspuns (pentru Dennisz):

Da, dar depinde si ce a semnat el. Daca i-au dat telefon cu reducere, firma oricum pierde prin deprecierea lui si trebuie recuperat prejudiciul.

| Dennisz a răspuns:

Pentru beneficiile extra ale abonamentului,gen un telefon,modem internet, tablete, samd vei platii pretul acestora separat, logic.
Dar pentru abonament in sine nu platesti nimic, daca il reziliezi.

Răspuns utilizator avertizat