| razadeluna a întrebat:

Am citit undeva ca Muzeul Ermitaj din St. Petersburg si cel din Viena ar fi cele mai frumoase muzee din lume. Le-ati vizitat cumva, si ce parere aveti?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ermitajul este foarte vestit si foarte frumos.Are un numar impresionant de opere celebre si este situat in Palatul de iarna al tarilor, ceea ce inseamna ca si arhitectura salilor si decoratiunile sunt deosebite.Niciodata un vizitator obisnuit nu poate vedea totul, fiindca multe circuite sunt inchise periodic.Nu pot face o comparatie cu Viena, fiindca n-am fost.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu le-am vizitat dar am vazut multe documentare despre ele.Sunt o minunatie.

| ProAlecks a răspuns:

Am impresia ca in cel din Viena am fost. Este extraordinar! Oriunde in Austria este foarte frumos!

| GreenPills a răspuns:

A fost tatal meu si mi-a spus ca e extrem de frumos...pacat ca n-am fost si eusad