| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa merg la scoala populara de arte pe sectia canto. Credeti ca merita? Vreau sa cant rock.
Vocea mea se invarte undeva inspre bariton-bass. Eu nu prea pot ridica note, insa asta vreau sa invat.
Am vazut ca pentru admitere se cere ridicare note dupa pian, si interpretare la alegere. Este greu? Cum trebuie procedat?

2 răspunsuri:
| flaut a răspuns:

Buna. Eu am terminat școala populară de arte tot pe secția canto. Nu e deloc greu și nu ai nici cel mai mic motiv de îngrijorare. Presupunând că ai cât de cât cunoștințe muzicale(din exprimare am dedus), o sa te asculte cântând una sau doua melodii, o să îți testeze ritmul (adică îți bate in masa un ritm cu un creion și trebuie să faci la fel) și posibil sa îți verifice ambitusul cu pianul dar asta doar așa de curiozitate ptc, nu te poate învinuiți nimeni că nu ajungi la anumite note. Piesele oricum vor fi modelate pe calculator mai jos sau mai sus după capacitatea ta. Și crede.ma pe cuvânt, fiecare moment în școală aia merita din plin. Eu m.am distrat și am învățat multe. Sper să îți fie de folos happy

| Starla14 a răspuns (pentru flaut):

Imi place ce mi-ai spus aici. M-am mai linistit cu admiterea, dar canto (vorbim de pop, rock etc) se face calumea? Invat sa ridic si sa cobor note? Invat sa pastrez aceeasi intensitate la anumite note inalte? Pot canta dupa intr-o formatie?

Si cat este taxa anuala?