| Anonimus4Ever a întrebat:

>-Am si eu o intrebare vreau sa-mi cumpar o chitara simpla adica sa nu fie electrica una cu un pret modest si vreau sa stiu si cam ce chitara ar fi buna pentru inceputwinking daca mi-ati puta zice un magazin sau niste site da direct cu chitara care ziceti ca e buna pentru inceput big grin ca eu nu prea am gasit si nu ma prea descurc sadsi care sta in sf.gherghe judetu covasna daca stiti vreun magazin dati add la mess dan_cipriann@yahoo.com si daca nu puteti sami scrieti adresa sau numele mersiwinking

Răspuns Câştigător
| CosmicKarma a răspuns:

Când vine vorba de începători, le-am recomandat întotdeauna Fender CD-60, şi au fost mulţumiţi. O găseşti aici, de exemplu, nu ştiu dacă şi la magazinele din apropierea ta: http://guitarshop.ro/produs.php?pid=51.
Altfel, pe www.rgc.ro se află forumul chitariştilor români. Au o bursă unde fiecare vinde şi cumpără ce are nevoie. Poţi găsi ceva bun, la preţ decent şi aproape de oraşul unde locuieşti tu.
Sper că te-am ajutat. Să ai baftă :)

PS - Nu-mi trebuie fundiţă, da? Chitariştii se ajută între ei :)

| Anonimus4Ever explică (pentru CosmicKarma):

Va multumesc foarte mult :* m-ati ajutat mai ales mersi mult pentru forum :*

| CosmicKarma a răspuns (pentru Anonimus4Ever):

Nu ai pentru ce. Iar forumul acela e primul loc în care îndrept pe cineva. Mi-am luat două chitări de acolo şi nu regret.

3 răspunsuri:
| bibsy a răspuns:

Eu am chitara asa http://www.soundstudio.ro/product/1190_chitara_clasica_hora_laura_12/ si sincer sunt foarte multumita de ea! Ti-as recomanda pentru ca esti incepator http://www.netmusic.ro/product/14/995/FLAME-DG300-JUMBO e foarte buna!