| flavius01 a întrebat:

Vi se pare ca am talent la scris? Are vreun rost sa continui cu asta? Va rog spuneti-mi parerea voastra sincera. Uitati aici doua din lucrarile scrise de mine: http://www.wattpad.com/3134194-from-man-to-woman si http://www.wattpad.com/3126161-blood-from-women. La ultima stiu ca mai am niste probleme cu timpurile, daca va uitati la alte capitole o sa vedeti o oarecare imbunatatire (cred eu).

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ideea e interesantă. Scrii destul de coerent și atractiv.
Poate că paragrafele sînt prea lungi și ar mai trebui trunchiate.
Dar, asta depinde și de stilul autorului.
Nu știu ce vîrstă ai dar important este că gîndești matur.
Pentru început, dacă pornești de la o vîrstă adolescentină, romanul cred că e o specie ceva mai grea.
Ar trebui să te axezi doar pe niște schițe. Asta pînă începi să devii mai priceput în arta scrisului.
Romanul e creație de maturitate.
Oricum, ești o figură interesantă și în mod cert aparte, în aceast ocean de imbecilitate și prostituție adolescentină, referinu-mă la cei din această comunitate a TPU.
Să dea Dumnezeu să și ajungi chiar un scriitor adevărat!

| flavius01 explică (pentru corolav):

Multumesc frumos de incurajare! Cat despre varsta, eu am 15 ani. Am incercat direct in varianta carte sa scriu pentru ca am vazut acel site unde o gramada de incepatori incep sa scrie si sa initieze in acest domeniu. Cat despre gen...problema mea este ca mai toate ideile pe care le am sunt de acest gen (probabil la asta am idei doar) si nu prea le pot face schite, avand in vedere ca am idei destul de complicate, ce sunt cam greu de pus intr-o schita. Multumesc frumos de pareri si am sa incerc sa tin cont de ele!

| DORICE a răspuns:

Nu am citit chiar tot, pentru ca primul lucru care mie imi sare in ochi la scrierile tale este ca nu au diacritice. In ziua de azi stiu ca pe mess si chat si diverse site-uri toata lumea scrie fara si da, recunosc, e mai simplu. Si eu am scris asa, pana m-am hotarat ca vreau sa public una din "operele" mele si a trebuit sa recitesc tot si sa stau sa pun diacritice! Cat despre scris, daca ai idei scrie-le, e cel mai important. Am vazut carti scrise de fetite de 14 ani, asa ca, daca ea a putut sa publice, ma rog, nu e ideea de a publica neaparat la tine, iti dadeam doar un exemplu de comparatie. In sensul ca se scriu atatea lucruri in ziua de azi incat uneori nu mai conteaza daca scrii bine. Sper sa nu te descurajeze ultima fraza, din punctul meu e foarte frumos ce scrii, dar nu ii poti multumi niciodata pe toti!

| Gєσяgιαηαα a răspuns:

DA, se merita se continui.winking Sincer chiar m-au atras lucrarile tale. Nu renunta! Nu ai de ce.winking Bafta in continuare si continua sa scrii. happy