| OvyBluRay a întrebat:

Am un tablou pictat pe panza este un peisaj de toamna in pandure este un lac care trecere si o batrinica care stra marginea lacului si vreau sa stiu ce valoare are are o semnatura dar nu imi dau seama ce scrie din ce inteleg scrie teodoreanu 1986 ceva de genu cine se pricepe il rog sa ma ajute add ovyblue am cateva poze cu tablou

8 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Pai trebuia sa le postezi. Vrei sa-l evaluam dupa calitate sau dupa semnatura?

| ErrorFound a răspuns (pentru OvyBluRay):

Sigur e autentic? Vrei sa-l vinzi sau ce?

| OvyBluRay explică (pentru ErrorFound):

NU stiu daca este autentic pai si de aia am cerut un ajutor sa vad daca este autentic da si il vreau sa il vad

| ErrorFound a răspuns (pentru OvyBluRay):

Uita-te la textura panzei si zi-mi daca se simte tesatura.

| OvyBluRay explică (pentru ErrorFound):

Da se simte adica am atins panza pe fata unde este peisajul se simte si textura culoari cum a fost desenat dar si panza la degete se simte ca niste atingeri moi

| OvyBluRay explică (pentru ErrorFound):

In mare parte se simte si tesatura cand atingeti tabloul oricum nu prea ma pricep se simte acele mici spati pe tablou cand atingi panza care a fost pictata

| ErrorFound a răspuns (pentru OvyBluRay):

Da, deci e autentic. Din cate am inteles, pictorul e roman. Ai putea sa ai o problema daca pictorul nu e cunoscut. Iti va afecta pretul de pornire. Totusi, dupa cate vad, e destul de mare si tehnica e destul de frumoasa. Incearca sa-l dai cu 5-10 milioane. Daca vrei sa-l vinzi. Eu zic sa-l pastrzi inca vreo 10 ani.