| Loredanachirița6 a întrebat:

As dori sa fac o cariera din fotografie. Dar nu in Romania. Cam ce facultate ar trebui sa urmez? Arte decorative?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai faci un curs de baza de fotografiere, urmat de cel putin 10 000 fotografii "de exercitiu".
Dupa aceea te poti inscrie la o facultate de multimedia, cu profil de cameraman.
Astfel vei putea avea si experienta, dar si pregatire superioara de foto /video, cu care te poti prezenta deja si pe plan international.

| MihaelaDart a răspuns:

La Arte si Decorative nu se face fotografie, ci iti trebuie facultatea de foto-video.

| mihai69 a răspuns:

Imagine de film.

| oglindasultanului a răspuns:

Eu ma mir sa aud de ideea cu facultatea, ai nevoie de o camera profesionista, si ceva pricepere in photoshop. "Cariera" o faci virtuala. Depinde si ce vrei sa pozezi, tu stii la ce te gandesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista facultati specializate in arta fotografica. O simpla cautare pe Google iti va da raspunsul.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Facultatea de fotografie mi se pare cea mai potrivită. ‘)