| zen0 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de pictura, unde as putea sa imi vand picturile? Cred ca am gasit o noua nisa, picturi facute de amatori, amatori de aia de habar nu au sa tina pensula in mana. As vrea sa fac niste picturi asa mai abstracte, ce parere aveti? Ce ati vrea sa va pictez?

3 răspunsuri:
| VladPetcu a răspuns:

Eu sunt talentat la desen si iti sugerez daca vrei sa te apuci de desene abstarcte.
Trage niste linii, dar cu logica pe foaie si vezi sa iasa ceva frumos.
Funda?

| LostInBubble a răspuns (pentru VladPetcu):

happy
Esti varza, vad, expertule TPU.
Nu incepe cu abstractul!
Pentru a face tablouri abstracte tu trebuie sa arati ca sti sa pictezi/desenezi. Trebuie sa stii anatomie, proportii, natura statica, etc.
Incearca sa inveti sa desenezi/pictezi, si doar dupa ce te descurci cat de cat incearca abstract, cu toate ca nu iti recomand sa incepi prea deveme. happy
Lasa-mi idul daca e ceva serios si vrei sa te ajut. Daca e ceva trecator nu te obosi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LostInBubble):

Offf,tocmai ce îmi puneam baza in ideea lui...