| Smileee a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa citesc Doi ani de vacanta de Jules Verne...

E o carte interesanta? [pentru cine a citit-o]

Răspuns Câştigător
| カルメン a răspuns:

Despre ce este vorba intr-o frazabig grin
Cei cincisprezece eroi, între 8 si 14 ani, care nimeresc pe o insulã pustie, retrãiesc peripetiile celebrului Robinson Crusoe, punându-si în joc inteligenta, destoinicia si curajul proprii vârstei lor. Iar aceste calitãti devin si mai necesare când, în afara vitregiilor naturii, acesti bãietandri trebuie sã înfrunte si asaltul unor ucigasi netrebnici! Pentru eroii nostri, oricât de neprielnice sunt împrejurãrile, nimic nu-i împiedicã sã le biruie.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am citit-o in copilarie, cred ca pe cand aveam 10 ani, mi-a placut mult si daca iti plac romanele de aventuri eu te indemn s-o citesti. Lectura placuta!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

O carte minunată, am citit-o în copilărie şi am fost fascinată, multă vreme după aceea mi-am dorit cu disperare doi ani de vacanţă împreună cu prietenii mei, chiar şi pe o insulă pustie, cu sute de pericole în jurul nostru.De fapt, dacă mă gândesc bine, nici acum nu mi-ar strica doi ani de vacanţă...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O carte minunata, merita citita ca de altfel toate cartile lui Jules Verne.

| ATHOS a răspuns:

Toate cartile pe care le-a scris merita sa le citesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate cel mai frumos roman al lui Jules Verne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti plac aventurile pe ape. Go ahead big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare.la fel si eu... vreau sa ma apuk de citit. dar. km cate pag are?big grin

| Ramona_5995 a răspuns:

Merita citita. happy. Am terminat`o acum 1 saptamana. ~2 saptamana. happy.
E vorba de niste copii care naufragiaza timp de 2 ani pe o insula pustie, unde isi pun la incercare abilitatile. happy. Bafta la citit. happy

| brosu a răspuns:

Ca toate cartile lui Jules Verne si aceasta este interesanta, bineinteles pentru cei care mai stiu sa viseze.
Iti recomand sa o citesti.

| Yollanda;x a răspuns:

Da, mie mi-a placut foarte mult. Merita s-o citesti. Jules Verne este un scriitor extraordinar. Iti mai recomand si: 20. 000 de leghe sub mari, Capitan la 15 ani, Ocolul pamantului in 80 de zile, Cinci saptamani in balon, Insula cu elice.
Lectura placuta!

| ruru_8334 a răspuns:

Extraordinara cartea si chiar merita citita...Cand am inceput sa o citesc nu ma mai puteam desprinde de ea... Daca ma gandesc bine, din cauza acelei carti a inceput sa imi placa Jules Verne