| maliii a întrebat:

As vrea si eu sa stiu, daca te faci actrita trebuie sa stii multa romana?

Răspuns Câştigător
| BubblesDoubleS a răspuns:

Evident.
Adica trebuie sa stii cum sa te exprimi corect, si Limba Romana nu este necesara doar pentru actorie.
Sa stii ca mai la orice probe| auditii se da probe la dicţie.Sa rostesti o poezie. Uite aici exercitii dictie :http://cariera.ele.ro/......10148.html
Nici daca-ai avea talent n-o sa fie usor fiindca mereu exsista ceva mai bun, iar in lumea teatrului \actoriei ma rog legat de arta va trebui sa lupti mult sa nu fii luat peste picior sa arati ca poti mult mai mult.
Ma gandesc la reguli...hmm sa stii ca regizorii pun accent pe reguli. Orice arta are regulile ei. Cheia este "sa rupi bucati din tine" pentru a fi cat mai realist.
Sunt multe lucruri de care ai nevoie...
Ti-ar fi usor daca te-ai duce la un liceu cu profil teatru (la teatru considerc ca-i dublu talent ca doar sunt si muzicaluri spre exemplu :-" )
Am deviat mult.
Oricum daca mai ai curiozitati da-mi mesaj.:)
O zi bunaaa! :-h

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nuuu! Tu o sa-ti spui rolul in limba messengeriana. Numai ceilalti actori vor spune in romana!

Răspuns utilizator avertizat
| enverhoxha a răspuns:

Nu, fiindcă tu reciţi un rol scris de altcineva. Ăla trebuie să ştie să se exprime bine. Tu trebuie doar să ştii să citeşti.

| MoonLight a răspuns:

Trebuie sa ai minim 4 clase. rolling on the floor
Glumeam. Trebuie sa stii sa vorbesti corect si bine romaneste. Nu o sa te puna nimeni sa analizezi ca actrita o fraza sau o propozitie, sau sa te puna sa faci comentarii.

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Ca sa "te faci" actrita trebuie sa ai talent si sa muncesti.Toate copilele isi doresc in ziua de azi sa devina actrite dar habar nu au despre ce este vorba.Normal ca trebuie sa stii romana plus inca cateva limbi.Si trebuie sa ai un fel de-a vorbi cursiv, clar, tare nu te urci pe scena sa mormai ca ursu.
Bye!

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Da trebuie sa atingi cel putin nivelul lui Vanghelie dar sa nu il depasesti da dupa va rade lumea de tine daca te faci actrita trebuie sa inveti cat mai multe cacofonii si inceteaza sa mai faci lucruri ``culte`` precum uitatul la tv(da, DA pentru tine este mult prea greu de inteles pana si televizorul, ti se incurca mintea cand te uiti la Capatos si la ceilalti...)Funda sa stiu ca nu team insultat degeaba...

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Fleacuri! Primesti un scenariu si trebuie sa-l inveti deci macar sa citesti trebuie sa stii!

| starmaker a răspuns:

Nu multa, doar sa stii sa vorbesti corect.

| Angel_8830 a răspuns:

Sa stii sa vorbesti romana. Ca acum nu te.or pune sa analizezi cuvinte

| maliii explică:

Da

| Xfantasy a răspuns:

La orice ai vrea sa te faci trebuie sa stii ramana