| MelissaGreenEyes a întrebat:

Ati avut vise care au devenit realitate? Care?

17 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Da, dar cu ajutorul lui Dumnezeu. Cindva, aveam un bun prieten cu care mergeam mai tot timpul impreuna cu bicicletele noastre. Eu aveam una romaneasca cind el a primit o cursiera originala de la o cunostiinta. Eram pe punctul de a-l invidia pentru ce a primit, si am recunoscut ca nu e bine sa fiu invidios chiar pe prietenul meu. Asa ca, am facut o rugaciune: "Doamne, as vrea sa am si eu o bicicleta ca a lui". Am uitat mai apoi acea rugaciune. Insa ea m-a scapat de invidie. Au trecut citiva ani. Imi luasem si eu o cursiera, dar nu originala, insa f buna (obtineam cu ea viteza uneia originale - am si facut cu ea 3 accidente din cauza vitezei), iar mai tirziu, cind ambele cursiere (si a mea, si a prietenului meu) s-au invechit, ne-am hotarit sa le bagam in reparatie capitala. Le-am demontat complet (din fericire, nu am numai pasiunea bicicletelor, dar stiu si sa le repar si intretin), le-am curatat fiecare piesa, si au iesit ca noi dupa ce le-am montat la loc. De vopsit, fiind un bun vopsitor, s-a ocupat acel prieten al meu. Le-am vopsit in aceeasi culoare cu aceeasi vopsea. Mai apoi, aratau aproape identic, la fel cum este in acele jocuri pentru copii in care trebuie sa gasesti un numar de diferente dintre doua imagini. Intr-o seara, acel prieten mi-a spus ca cineva l-a intrebat daca mi-a vindut mie bicicleta sa. Inca nu realizam ca am una ca a lui. Abia cind cineva m-a intrebat intr-o seara daca am cumparat bicicleta prietenului meu, realizind ce se intimplase, m-am oprit acolo pe strada si am ramas uimit de faptul ca avusesem parte de un vis implinit.

| Flav a răspuns:

Am visat ca-s falit. Cand m-am trezit, ghici ce? N-aveam niciun ban in buzunare.

| Vizitiul a răspuns:

Vise nu, ci visuri. Visuri care au devenit realitate am avut, sper sa am si pe viitor.

| CM7YRE a răspuns:

Eu unul, da tongue

| costyn162 a răspuns:

Probabil da. Nu prea m-am gandit la asta. Si e cam imposibil sa iti amintesti toate visele. Citisem undeva ca o persoana arecateva mii de vise pe noapte. Insa de multe ori am impresia ca ceea ce mi se intampla s-a mai intamplat odata. Nu stiu daca intelegi, e mai complicat dar am senzatia asta.

| Anileda a răspuns:

Da, am avut.

Aniledă

| Petronela a răspuns:

Da

| xxCupcakExx a răspuns:

DaI don't want to seesi cateodata a fost infricosator

| Breakingthehabittonight a răspuns:

Da...am avut mai multe dar foarte foarte stupide:exemplu am visat ca la cineva ii suna telefonul si nu se mai oprea si m`am trezit de nervi probabil si a trebuit sa opresc ceasul meu... el sunalaughing

sau o data ca mergeam cu autobuzu si se opreste ...si m`am trezit singura cu colegii clasei acolo, dormeam toti laughingsi restul copiilor erau la muzeu, am ratàt`o laughing

| Cristianne a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de vise?

Cele pe care le visezi noaptea?

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inca catefrustrated.
Dar crede'ma ca doar doua erau de bine restul nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era unu care preferam sa ramana visfrustrated.
Se facea ca iubitu ma suna si raspunsese mama si eu alergam de nebuna ca sa ii iau telefonul din mana, dar ca de obicei tata sterse gresia recent si eu ma fac una cu podeauafrustrated.

Altu sa adeverit [ sa zic asa ] ieri. Un amic fusese ranit si ii curgea sange de la mana si gurasad. In realitate doar gura suferise sad mana nu patise nimic grav.

Intr'un vis vechi se facea ca intalnesc un baiat si dupa luni bune sa intamplat...ciudat era ca eu il visasem detaliat si asa arata si in realitate.

Gata cu visele... treci la somn!

| laara a răspuns:

Da, am avut unulhee hee
@costyn162: ala e deja-vu

| RainBow_2697 a răspuns:

Oricine are vise, dar din pacate nu la toti se indeplinesc toate, la fel si in cazul meucrying

| aandreeaa a răspuns:

Da...acum vreo 4 ani.

| nata_ik a răspuns:

Normal, sunt multe vise care mi sau indeplinit. big grin