| papatukjatlekjulk a întrebat:

Puteti afirma ca ati avut vise ce au devenit realitate?

Răspuns Câştigător
| antonius74 a răspuns:

Vise are 2 intelesuri, asa ca o sa raspund pentru fiecare.
1. da, au fost vise pe care le-am avut noaptea si s-au implinit (nu chiar a doua zi, dar da: spre exemplu, o data am visat numerele la loto, dar nu-mi aminteam decat 3, le-am pus si la urmatoarea extragere au iesit toate 3...acum ma intreb de ce nu mi-am amintit si celelalte crying.)
2. da, pot afirma ca majoritatea viselor mele au devenit realitate. am visat sa fiu in stare sa tin o conversatie cu oricine, acum pot. mi-am dorit sa invat germana si soarta a facut sa fiu transferat la o sectie germana, de pe o zi pe alta (o poveste ceva mai lunga...) si lista poate continua. pot, in acelasi timp, sa afirm ca alte vise, as putea zice chiar si cele mai importante, nu s-au intamplat pana acum: totusi, cat timp traiesc, am speranta ca se vor materializa.

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Visele raman vise doar atat si acestea dispar odata cu venirea diminetii. E o parere personala, in viata am dorit, am muncit si am relizat.

mira
| mira a răspuns:

Exista vise si visuri. O singura data am visat ca am primit o scrisoare cu un anume inceput si a doua zi am primit-o exact asa de la fratele meu.Cred ca a fost mai degraba un caz de telepatie transferata in vis.

| Ana a răspuns:

Ar fi fost bine daca deveneau realitate toate visele mele big grin
day dreaming

| ellene a răspuns:

Nu. De obicei ce visez noapte, nu mi se intampla ziua.

| ellene a răspuns:

Noaptea*

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Eu demult visez o printesa frumoasa...si cred ca am gasit-o...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, sunt o persoană care prevăd și presimt unele lucruri.
În cel mai scurt timp vreau să fac un studiu de parapsihologie, mă încântă această idee de a cunoaște dincolo de noi.
Pa, pa.

| nustiucine a răspuns:

Da...tot ce mi-am propus pana acum mi-a reusit.trebuie sa pornesti cu ambitii mici, odata ce ai o victorie in urma, o sa ridici capul sus si o sa zici"voi reusi". merge de fiecare data...de ce nu?