| WhatheWow a întrebat:

Exista realitate in vise?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Cind orice realitate poate deveni vis iar orice vis ar putea deveni realitate ar trebui sa ne dam seama, noi ignorantii, ca sintem mereu intre ele iar cei care au spart ultimul zid al ignorantei pe o cale spirituala, chiar daca proprie, realitatea si visul va deveni una si aceeasi.

10 răspunsuri:
| oliviaaa a răspuns:

Da. toti prezicatorii sau uni i in vise au vazut ceea ce tine de realitatea care urma sa se intimple, visele mai sunt si ceea la ce te-ai gindit o anumita perioada de timp. sau ceea ce tiai dorit cu adevarat. iar uneori visele sunt ceea ce noi nu intelegem, dar ele nu au aparut fara sens, au o mica legatura cu realitatea deci da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cateodata visez ceva care chiar se intampla in interval de o luna. Uneori primesti un mesaj.

| Chio9 a răspuns:

Da exista realitate in vise.
Visele sunt fie o dorinta de-a ta din viata reala fie o temere, o frica de ceva, un dor de cineva.

Prin vise subconstientul tau iti trimite un mesaj. Singura chestie e sa stii sa-ti interpretezi visele.
Poti gasi asta pe internet. http://www.cevisez.ro/

| TroolGheoerghe a răspuns:

Da si nu.

| Loora a răspuns:

Dupa parerea mea, exista totusi in unele visuri si putina realitatehappy! Daca stau sa ma gandesc mai bine, uneori si realitatea este un vishappy!

| WhatheWow explică (pentru Loora):

Da, e doar un vis devenit realitate!

| Loora a răspuns (pentru WhatheWow):

Da... happy

| freebiker a răspuns:

Visele sunt refularile trecutului actionate se stimuli prezenti, conform lui Freud

| sousabo a răspuns:

Visele sunt proiectii ale realitatii de zi cu zi.Anumite interpretari, anumite temeri.Anumite dorinte. Daca poti spune de realitate ca e reala, de ce nu si despre vise.Si apoi din ce sunt construite visele? Trebuie sa fie construite din ceva din moment ce pot fi percepute drept "reale". Realitatea e asa de vasta incat cuprinde si irealul, imaginarul, visul etc.

| Valyvly a răspuns:

Atunci cand tu visezi ca, cineva bate la usa dar nu este vis, este realitate. Cineva chiar bate la usa ta.