| rafa_9465 a întrebat:

Ati fost vreodata la un pas de moarte? cum, cand, si ce ati simtit in acele momente "groaznice"?hee heex)

7 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Mdea. si eu am vazut moartea cu ochii, avea forma unui BMW X5 straight face.

| NoChanceForUs a răspuns:

2002.Vara.Eu si cu un amic mergem frumos la un lac dupa salamandre.Si eu curajos alunec de pe mal in lac si dau din maini si bag apa in laringe sa ma innec.Noroc cu 5 oameni care au sarit dupa mine sa ma scoata.Hm,sub apa aveam vedenii idioate, insa desi aveam 7 ani atunci nu m-au speriat porcariile de le vedeam, ca ma uitam de mic la filme de groaza, mi-am inceput "antrenamentul" la 4-5 ani cu Jack the Ripper.
2009.Tot vara.Merg pe un deal de nebun cu bicicleta si ma dau la vale.Incepe driftu, nimeres bolovani, sar la metri in aer.Nu am vazut nimic ciudat in afara de pietrele ascutite care imi tocau carnea.In rest...sute de evenimente rutiere cu soferi imbecili care depasesc in curbe cu vizibilitate zero si evident linie continua.

| annaliana a răspuns:

Da,am avut un accident de masina, dar nu am ramas cu traume(nici fizice, nici psihice).Era acum vreo 6-7 ani.Cineva a intrat cu masina in noi, care eram tot in masina.La inceput nu stiam ce se intampla, de ce nu mai suntem pe sosea(dar asta in primele fractiuni de secunda), apoi m-am speriat foarte tare.Ma lovisem la cap si ma gandeam ca as putea muri(facusem un atac de panica).

| summertime a răspuns:

Anul trecut eram la mare si m-am bagat in apa cam pana la brau.Varmiu a venit si a spus sa intru in apa mai adanc.Eu am zis ca nu stiu sa inot,sa ma lase in pace,dar el, nu, hai ca te incat eu.Si m-a bagat in apa pana nu mai atingeam fundul marii! A fost groaznic:nu aveam aer si ma tot scufundam.Pana la fund mai erau vreo 40-50 cm si mai erau si valuri.Pana la urma, m-a scos de acolo.
2009, o zi de toamna.Veneam cu parintii mei cu masina si dintr-o data unul era sa se bage in tata.Ciudat a fost faptul ca atunci cand ai o moarte care pare sa fie inceata, esti ingrozit, speriat...La faza asta cu masina nu am mai avut timp sa ma mai simt asa.Pur si simplu am tipat odata si am inchis ochii si totul s-a terminat! Cand i-am deschis, tata l-a ocolit pe ala, dar ala a facut accident. Unii nu isi merita permisul!

| IceCube a răspuns:

Si eu am avut o experienta urata si a fost prima cea mai periculoasa.Anul trecut in primavara am mers si eu cu colegii mei dupa scoala in parc sa ne relaxam.Acum o sa para cam stupid. jucam de-a vatea ascunselea si mai eram cu inca 4 colegi si eu am zis sa mergem pe acel "deal" dar am fost atentionati de o colega ca acolo sunt caini.Imediat cum am urcat pac cainii dupa noi,eu eram ultimul si cainii erau fix la piciorul meu, simteam cum i-am atins si in acel moment, pur si siplu am strigat"ajutor".Dar bine ca am scapat cu viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema rafa e ca acele clipe nu sunt groaznice deloc. daca esti constient de ce se intampla cum am fost eu, cand m-am innecat.intai am intrat in panica, dupa aia am cautat sa nu ma pierd si lucid sa rezolv problema cu calm, cand a trecut deja 1 minut si jumatate fara aer, m-am gandit sa renunt, sa ma intind jos si am zis; asta e. daca e pana aici nu mai am ce face.totusi sa mai fac un efort.am zis doamneajuta si am fortat, respiratia.am luat o gura de apa.si incet incet mi-am revenit.dar nu e groaznic deloc.e chiar placut cand te resemnezi si te impaci cu ideea, te simti usurat, calm si nu te doare nimic.cred ca e o stare periculoasa, fiindca nu-ti vine sa iesi din ea.noroc ca m-am gandit la fetita mea ca mai are nevoie de mine.

| metallica666 a răspuns:

Era sa ma bata fulgerul in cap! a fost STRASNIC! dar huuuu...am scapat, sunt vie si nevatamata big grin