| anonim_4396 a întrebat:

Ati avut vreodata momente cand ati simtit ca sunteti singuri...si nu aveti cu cine vorbi? Cum procedati in astfel de momente?

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

Au fost nenumarate momente in care am fost singura.....in care m-am simtit singura...cand nu aveam cu cine discuta pur si simplu....imi luam agenda la puricat si descopeream k nimeni nu e acolo sa ma ajute cand aveam nevoie.....in momentele astea tot ce faceam era sa ma retrag intr-un loc unde sa nu ma poata deranja nimeni si sa ma pot relaxa in acelasi timp....incercam sa ma alin singura k poate maine va fi maine bine....imi dadeam curaj si forta sa o iau iar de la capat spunandu-mi k o sa fie intr-o zi si pentru mine soare...
sunt grele momentele in care esti singur....trebuie doar sa nu le lasi sa te darame prea mult :*

30 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Nu prea am stari letargice, de obicei sunt o persoana destul de vesela si ¨neplictisitoare¨.
Daca am probleme, mi le rezolv in cap, fara a vorbi cu cineva.
In cel mai rau caz.ascult hip-hop.si imi revin imediat happy

| oz a răspuns:

Citesc o carte despre viata cuiva sau o carte filosofica.

| juniper a răspuns:

Vorbesc cu cel mai bun prieten al meu mickey mouse.

| Ianna33 a răspuns:

Niciodata nu am fost, nu suntem si nu vom fi singuri...si asta nu vor oamenii sa inteleaga.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, toti avem astfel de momente. E recomandat sa ai un mentor, un duhovnic, ori doar o persoana de incredere. Eu am vorbit mult timp (2ani) de problemele mele cu o persoana pe care nu am cunoscut-o niciodata fata-n fata. Apelez la telefon de cele mai multe ori cand am nevoie, ori imi dau intalnire cu cineva, ori... na, chiar si un mesaj privat pe TPU, ieri happy

auran
| auran a răspuns:

Ma inchid in mine si nici nu-mi place sa vorbesc cu cineva in acele momente prefer sa fiu singura...ascul muzica si citesc bancuri sunt singurele care ma destind si ma ajuta sa ies din acea stare...

| antonius74 a răspuns:

Ies in oras si caut o banca printr-un parc sau pe langa rau. apoi stau si ma gandesc...

kratos
| kratos a răspuns:

Fac ce-mi place mai mult. Dau benchuri, ma joc pe pc sau la consola, cant la chitara big grin

| danutza a răspuns:

Zbor cu gandul la ceva placut...la ceva ce urmeaza sa fac...ma consolez cu muzica...dansez...ma duc la o partida de shoppinghee hee

| girlxx21 a răspuns:

Hmm.la mine e altfel...cand sunt suparata nu mai am chef sa vb cu nimeni nu-mi arde de nimic... poate simt nevoia de a vorbi cu cineva dar nu pot parca nici rabdare nu am sa povestesc. Normal in astfel de situatii ma retrag undeva unde e liniste sa stau sa - mi ordonez gandurile.ideile fara sa ma bata nimeni la cap

Răspuns utilizator avertizat
| Yly a răspuns:

Ăăăă cum procedez.ma inchid in mine si ma gandesc la diferite chestii, ies afara iau aer, hoinaresc aiurea pe strazi, mananc ceva si apoi imi revin.
Si daca nu.imi revin in cateva zile.deja e o obisnuintabig grin

| yanna_5323 a răspuns:

Poi na nimic neobisnit...trebuie sa ies din casa s nu cumva sa ma sufoc si imi place sa ma duc acolo unde eee foarte aglomerat ...imi place sa sa vad k ceva miska, sa vad expresiile lor gesturile... vreau sa simt viata,,, k inca mai ee/... popici,,,

| RappK a răspuns:

Da...de fiecare data cand sunt suparata ma simt singura...pt k nu am cui sa'i spun supararea measad...de obicei ma inchid in mn...planghappy

| Mitss a răspuns:

Mie una mi s-a intamplat...pai ascultam muzica tare-tare, vb pe mess, cantam mai tare decat muzica, ma plimbam, doar sa uit ca sunt singura, noroc ca uneori mai vb cu prietena mea cea mai buna, sau ( mai rar) cu sora mai mare... ca si tine familia nu ma intelege, ei vor sa fiu perfecta sadrolling eyes... o sa iti dau un id pe privat daca vrei sa vb cu mine:*

| OFF a răspuns:

Sun pe cineva pur si simplu incerc sa nu stau degeaba
iti sugerez sa incerci si tuwinking

| marry a răspuns:

Ascult muzica...stau la pc.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu credeti ca starea asta poate duce la alte probleme? de ex...de atata singuratate.si lipsa de comunicare.sa incepi. pur si simplu.sa vb cu u insuti...thinking am intalnit multe persoane care fac asa...printre care.si eu mai fac asa cand chiar am multe pe cap...simt ca explodeaza toate deodata.si nimeni nu e langa mine sa ma asculte.parca...chiar daca vb cu mine...ma simt mai linistita... poate pentru ca pot analiza mai bine situatia.cu voce tare...sau doar in mintea mea...nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o intrebare la care am spus ca parintii mei nu stiu sa ma asculte...la ei nu pot apelasad. din pacate...singurul care ma asculta.si imi ofera siguranta si incredere este prietenul meu...prietena mea cea mai buna...nu pot da de ea.de fiecare data cand am o problema...eee.pana la urma.si eu reusesc sa trec peste...asc muzica.ma relaxez... vb cu pr la telefon...in final.totul e bine... dar pe moment ma simt...cam...nebuna...sau .problemele ma coplesesc atat de tare incat nu mai realizez ce fac...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citesc mult, ma joc pe computer si o iau prin magazine. Ma bine dispun cand gasesc ceva ce-mi place si apoi vin acasa si pierd ore cu incercatul si oglinda happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, am postat pe site in cele din urma, sa...
Daca e ziua ma urc pe cursiera si plec, bat soselele, dar noaptea nu tine figura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma scufund si mai mult in singuratate.Imi place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ascult Parazitii ca sa imi mai intaresc moralul si dupa aceea totul este okey.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost casatorit 4 ani si sotia m a parasit dintr un motiv pe care eu nu l inteleg nici acum.am iubit-o enorm si m am purtat cu ea ca si cu o printesa... dar intr o dimineata mi a spus ca baga divort pentru ca ea nu e facuta sa fie sotie.de atunci sint tot singur. de obicei pling.nu m ai am motive de ris...pling si ma descarc.nu stiu cit o sa mai dureze...Carol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deschid TPU.

| fzcsm a răspuns:

Ascult muzica sau ma joc pe calculator sau citesc.

| SweeTLemon a răspuns:

Toti trecem prin asemenea momente... dar gandeste-te ca exista persoane care te iubesc si iti vei reveniwinking

| Denny_5002 a răspuns:

Da, am avut si am multe momente din acestea.

Ce pot sa spun e ca incerc sa ma calmez, iar rare ori inceep sa tip.si as vorbi cu ceva plus de al meu