| EduardPaul94 a întrebat:

Buna TPU.ati avut vreodata momente in viata cand ati fost asa pusi pe ganduri cu diverse intrebari care vau facut sa fiti depresvi? cum ati trecut peste acele momente?

Răspuns Câştigător
| RoXxy a răspuns:

Da,am avut f multe momente cand am fost depresiva si parca nu mai eram eu.Multe intrebari in bombardau capul si incercam sa le aflu raspunsul... ceea ce am si facut.Sau daca nu am gasit raspunsurile pe care le cautam eu, atunci incercam sa ma gandesc si la partea buna a lucrurilor.si daca, totusi nu exista ma gandeam la viitor unde mereu se rezolvau lucrurile si exista mereu o parte buna, si asa se si intampla.Pe mine m-a tinut pe picioare optimismul, incapatanarea si gandurile bune incercand sa le uit pe cele rele deoarece si mai mult rau fac daca iti storci creerii cu ele.nu stiu. poate asa is eu mai ciudata dar la mine aceste chestii au functionatwinkingSper sa te fi ajutat cu ceva raspunsul meu intortocheathappyBye!

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Am cerut un sfat,am ascultat muzica, m-am gandit daca cine mi-a zis ce mi-a zis avea dreptate.

Da, mi s-a itamplat sa aiba anumite vorbe sau contradictii impact asupra mea.
"vorbele ranesc adanc"-rezolva cauza faptului ca te indispun intrebarile si vorbele celorlalti.

| Saya555 a răspuns:

Buna.pai uiti de acele intrebari si incerci sa faci ceva ce te amuza, de exemplu, vezi un film, iesi afara cu prieteni, asculti muzica(dar nu trista), citesti niste glume. Incearca sa uiti acele probleme. Daca stai si "iti plangi de mila" toata ziua nu o sa-ti treaca. Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trec ff greu peste ele, gandeste-te la ceva ce iubesti tu cel mai mult, ceea ce iti da putere indf de ce s-ar intampla, cand ai gasit acel lucru gandeste-te ca il ai sau ca esti cu el( daca e o pers ) iti va face ziua mult mai frumoasa, pe mine m-au ajutat si apropiatii mai ales taikmiu si prietenii cei mai buni cu care vorbeam orice, chiar si daca nu ai prieteni tine minte ce ti-am sps, gandeste-te la ceva ce iti incanta sufletu. la mine era o fata sad

| Deeea_8928 a răspuns:

Da am avut... insa nu te sfatuiesc sa faci ce am facut eu pentru ca scaparea pe care am gasit-o eu este cea mai rea [da dependenta si halucinatii], insa, cel mai bine este sa cauti un motiv sa fi fericit/a si asa uiti de tot. Incearca sa te distrezi, sau, daca poti fi nepasator fa-o! Dar ai grija sa nu exagerezi pentru ca ai si de pierdut.