| jkjhcshbbzmb a întrebat:

Buna all. vreau sa imi fac un tatuaj pe abdomen. ce care si-au facut, cat de tare doare?
astept pareri:X
fundita

Răspuns Câştigător
| justash a răspuns:

Tatuajul in sine nu va durea foarte tare, vei simti niste mici furnicaturi.Parerea mea este sa nu-ti faci un tatuaj la intamplare, decat ca e la moda. Fa-ti un tatuaj daca el chiar semnifica ceva anume pentru tine.Si mai indraznesc sa-ti dau un sfat:nu opta pentru unul permanent, incerca mai intai unul temporar.
Bafta!

8 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Iti distrugi corpul tongue

| Vizitiul a răspuns:

Nu am pe abdomen, dar sunt pozitionate in doua locuri ceva mai sensibile (gat si piept.)
O sa doara putin la inceput, pe urma nu o sa mai simti nimic, o sa apara toropeala locala.
Mai dificila o sa fie ingrijirea acestuia, trebuie dat cu crema ( recomandabila este cea de galbenele) relativ 7 zile, pentru a evita o eventuala decojire exacerbata, pentru a evita pierderea claritatii!

| dulcik a răspuns:

Sa sti ca cam doare insa nu ingrozitor e o durere suportabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerea e relativa. Mai multe despre tatuaje pe http://www.best-tattoo.net

| DyTz@ a răspuns:

Doare

| DyTz@ a răspuns:

Doare

| sidoiodoi a răspuns:

Tatuajele sunt la moda doare in zonele unde pielea este mai sensibila dar daca iti doresti este ok
Eu am unul pe coloana asa ca nu iti fa probleme

| shanty1 a răspuns:

E o durere similara cu cea din cazul epilatului cu un epilator. Sunt alte zone mai sensibile decat abdomenul (cum ar fi zona coastelor). Sa te dai cu Bepanthene, evita udarea zonei (pune un plasture cand faci dus) si imbracamintea prea mulata, cateva zile dupa