| Toma_Mihaela_2002 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sa ma perfectionez in desenele grafice, numai ca nu ma descurc deloc cu umbrele ( mai ales la parul unei persoane ). Daca puteti sa imi dati cateva sfaturi si chiar un site v-as fi recunoscatoare.

2 răspunsuri:
| Razvy12 a răspuns:

Urmareste tutoriale pe Youtube

| Annnnnie a răspuns:

E bine ca incerci sa iti imbunatatesti desenul. Incearca tutoriale. Sunt foarte multe, mai ales pe www.pinterest.com, unde iti poti creea mai multe panouri si sa salvezi ce te intereseaza. Cauti spre exemplu: hair tutorial/ drawing tutorial. Poti incerca si pe tumblr, Youtube.
Spor la desenat!

p.s. ai grijă ce creioane folosesti :)