| допинг a întrebat:

TPU! As avea nevoie de ajutorul vostru, mi se pare putin cam jenant sa zic dar...
Am in clasa o fata care ma place, si mie nu`mi place deloc de ea vreau sa ma urasca... Imi puteti da sfaturi cum sa nu ma mai placa? thinking :-s

Răspuns Câştigător
| xCarolina a răspuns:

Nu trebuie s-o faci sa te urasca, pur si simplu da-i de inteles ca nu te intereseaza persoana ei.Incearca s-o eviti totusi in asa fel incat sa nu i se para ca te temi de ea.Ideea e sa nu ii dai sperante, nici macar fara sa-ti dai seama.Ramai politicos daca incearca sa te abordeze, politicos dar distant.

17 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Nasol, nu stiu de ce am impresia ca dupa ce te va "uri" o sa incepi sa o placi tu pe ea laughing. Daca chiar asa mult vrei sa o ranesti ca sa te simti tu bine, spune-i in fata ca te deranjeaza persoana ei si sa o lase mai moale pentru ca nu e pe placul tau happy crede-ma ca vorbele ranesc cel mai adanc

| допинг explică:

Nu ca m`as da mare sau ceva de genu, dar serios, nu`mi place deloc. Si inca ceva am uitat sa specific in intrebare ca ea nu stie ca eu stiu ca ma place, am aflat de la alta colega. e putin cam amestecata treaba, multumesc pentru sfaturi! happy

| допинг explică:

Multumesc! happy Va multumesc pentru sfaturi! happy

| neutrino a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, curand te va ura.

| Azµre a răspuns:

Să discuți cu ea și să îi spui că nu o placi și să fiți amici dacă vrea atât de tot.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Doamne! mah baiatule tu nu esti intreg la caplaughing de ce sa te urasca? ii poti spune direct ca tu nu o iubesti si gata. Ignoro, dar nu te purta urat cu ea pentru ca doar suntem oameni.Si totusi nu inteleg de ce vrei sa te urasca, altii baiati vor sa fie admirati si tu...laughing

| boylivgume a răspuns:

Incearca sa-i arati partile cele mai ingrozitoare ale tale : trage partzuri, sterge-ti nasul in fata ei, mananca ceapa inainte sa mergi la scoala, incerca sa mirosi cat mai urat! bafta! laughing

| dudeman13 a răspuns:

Nasol... + ca daca ea nu este placuta in clasa o sa te traga si pe tine in jos, trebuie doar sa fii "taran" cu ea, dar nu uita sa fii de treaba cu fetele care arata bine...

| допинг explică (pentru dudeman13):

Da, nu e nici ea placuta prin clasa si eu sunt cat de cat populat prin scoala si daca ar mai afla cineva ca ma place, s-ar putea duce de rapa cu populatia mea straight face

| Cosmiinna a răspuns (pentru допинг):

Doamne. ce mentalitate ai laughing halal. un baiat "populat" trebuie sa isi castige popularitatea prin sufletul lui curat si bun nu pentru ca e "mare smecher", mi-e scarba

| допинг explică (pentru Cosmiinna):

Ai dreptate, dar daca ai sti ce fata ma place si ce "reputatie" are ea prin clasa pe la mine ti-ai retrage cuvintele whistling

| Cosmiinna a răspuns (pentru допинг):

Ce conteaza reputatia ei?happy tu te-ai gandit ce e in sufletul eu si de ce poate se comporta cum se comporta? nimeni nu are viata roz ca a ta de exmeplu'. incearca sa vezi in jurul tau happy si nu devenii un robot care e pentru propriile lui interese ca altii, fii special happy

| допинг explică (pentru Cosmiinna):

Aici ai perfecta dreptate, nu am ce comenta. ti-as fi dat funda dar, i-am dat la xCarolina. (de-as putea da timpul inapoi). Multumesc Cosmynna happy

| Cosmiinna a răspuns (pentru допинг):

Stai linistit eu nu o fac pentru funde, eu incerc sa ajut oamenii cum pot. ai grija de tine si sper sa tii cont de vorbele mele :*

| допинг explică (pentru Cosmiinna):

Am sa tin! happy Ai niste sfaturi foarte bune happy Multumesc inca o data pentru ajutorul primit happy

| DjNZone a răspuns:

Ii potis zice ca e urata cu spune si tot asa insulto... daca vrei sa o faci sa te urasca

| CPatrick a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa te urasca.Totusi,nu o jigni.Arata-i indeferenta.Sau scrie-i (pe un biletel/SMS) sau spune-i direct in fata ca nu te intereseaza.Ai putea sa-i spui ca ai deja o prietena. Daca practici ocupatii in plus, roaga o fata sa fie prietena ta pentru citeva zile.Asa scapi repede de astfel de probleme.cel mai simplu ar fi sa vorbiti intr-un loc linistit si sa-i explici ca nu o placi/nu ii trezesti interese. Poti spune de asemenea ca iti place de alta fata.Succes!