| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru. cum reusiti sa va pensati sprancenele fara sa va doara? puteti sa imi dati cateva sfaturi? :* multumesc!

Răspuns Câştigător
| MariaMonica a răspuns:

Daca lacrimezi de fiecare data cand iti smulgi un fir de par din sprancene cu penseta, incearca un truc eficient: inainte de a incepe operatiunea, "amorteste" sprancele tamponandu-le 10 - 15 secunde cu un cub de gheata. Apoi poti trece cu curaj la pensatul propriu-zis. Intotdeauna apuca firele intre "clestii" pensetei in sensul lor de crestere, altfel risti ca radacina firului de par sa ramana nemiscata de la locul ei. Pentru potolirea rosetii pielii de dupa pensat, aplica o crema emolienta, cu efect calmant, pe toata zona sprancenelor.Eu cateodata masez bine bine locul cu o crema pentru ca firele sa se smulga mai usor. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin fundita? :X

10 răspunsuri:
| DMuffin a răspuns:

Poti pune ghiata pe sprancene pana amortesc si apoi te pensezi...si cam atat. nu prea mai ai alte solutiihappy

| chupachups1234 a răspuns:

Pai n-are cum sa nu te doara deloc, dar oricum, apuca de jos, de la radacina si trage cat de repede poti.winking

| Paulla a răspuns:

Tine cateva secunde un cub de gheata.
http://www.youtube.com/watch?v=PugziVUikEg

| yumeee a răspuns:

Pensat = smuls fire.
Nu există smuls fire fără durere.
Încearcă să pui un cub de gheaţă pe zona respectivă înainte să începi, îţi mai amorţeşte pielea.
Dar sincer, e o durere minoră, nu se compară cu un epilat inghinal laughing. I don't want to see

| Tequilla_3721 a răspuns:

Buna kiss
pai incearca cu ata...eu nu ma iau inca nu am nevoie, dar matusa mea este specialist in make-up, hair stylist.se pricepe la toate.si cel mai bine asta este cu ata.incearca sa te duci o data la coafor si zii sa te faca cu ata, fii atenta cum face apoi incearca si singura kiss sau daca nu reusesti tu, explica-i unei prietene cum sa faca si pune-o pe ea.love struck te pupic ai grija de tine si astept fundita :X :*

| Ananas2 a răspuns:

Sufera Baba La Frumusete! :p
Incearca sa pui ceva rece inainte sa te pensezi.

| marett16 a răspuns:

Eu ma pensez cu ceara. si nu doare deloc

| Mem0ries_5576 a răspuns:

Sa stii ca la inceput doare straight face. nici eu nu rezistam laughing
dar in timp te obisnuiesti.

| nOnAmE_6909 a răspuns:

Buna, pai eu nu m-am pensat niciodata singura si nu am lasat nici pe cineva fara experientza...dar cred ca daca te dai cu o crema nu te va durea asa tare ( dar te sfatuiesc sa nu te uh) pa pa

| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Pe mine nu ma doare;))
incearca cu niste crema sau.:-?

http://www.perfectlady.ro/......rfect.html