| Sandu_Ioana_1999 a întrebat:

Am o intrebare. Exista un program pe care poti creea negativul unei viitoare melodii? Am o trupa,suntem la inceput, si eu ma ocup de chestii din astea.Multumesc!

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Poti lucra cu Fruity Loops. Recomand versiunea integrala, mult peste cea demo (in mod evident). Daca doresti insa o cariera in domeniu atunci va trebui sa apelezi la profesionisti. Vorbim aici de la partea compozitionala (muzica si text) si pana la partea de PR. Cand spui '' (...)si eu ma ocup de chestii din astea'' e evident ca nu prea ai notiunile necesare pentru a realiza un produs de calitate. Muzica inseamna la inceput o investite, una care insa se amortizeaza extrem de repede pe piata muzicala romaneasca, in conditiile in care oferta e extrem de variata si cererea de asemenea. Intrebari de inceput: Ce trupa ai? Ce asteptari ai? Cum doriti sa va lansati? Cum doriti sa va promovati? Ce public tinta aveti?