| perusu a întrebat:

Am o intrebare si as vrea sa ma ajutati, vreau sa merg la liceul de arte pe desen grafic. Imi puteti spune dupa ce termin acel liceu ce pot ajunge? M-am gandit si la pictura dar as prefera desenul grafic. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andrei_Ioana_1998 a răspuns:

Dupa ce termini liceul, neaparat trebuie sa faci o facultate. Iti recomand cele din vest, au o deschidere imensa si chiar poti face ceva. Cu pictura poti sa si prof, poti sa ramai in universitate, poti fi liber profesionist, poti sa pictezi diferite chestii, gen, pictura decorativa, pictezi pereti, etc, si iti faci o firma. Iar cu desenul, poti aborda cam orice latura a designului pentru ca ai nevoie de desen. Poti face cam orice cu arta laughing Trebuie sa te documetezi. Si poti sa te uti la facultati, mai scrie si pe acolo

2 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Grafician. Despre această meserie găsești multe informații pe internet.
Ilustrator pentru anumite reviste, cărți, deși ai cam avea nevoie de desen plastic aici.

| perusu explică:

Daca imi puteti da exemple si sa le argumentati ar fi perfect