| yami_2526 a întrebat:

Am o mica problema, fiind foarte fascinata de cultura japoneza am dat search pe google pentru a gasi lucruri despre scrierea lor...cand imi apare un cuvant in kanji sau katakana imi apare sub forma unor linii groase in loc sa apara caracterul acela...de ce se intampla asta? e vina calculatorului? nu poate citi acele semne?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Fă rost de un cd de windows şi instalează pachetele lingvistice din japoneză. sau ceva de genulhappy

2 răspunsuri:
| Anonim_5535 a răspuns:

DA este vina calculatorului...
La mine apar sub forma unor patratele/dreptunghiuri

| yami_2526 explică:

Oh merci pentru raspunsuri ^_^