| Asdffd a întrebat:

Buna!
As vrea sa`mi fac un tatuaj...
Dar nu permanenttongue
Care sa dureze...3 luni...
Eu stiu ca exista, ca mergeam la mare si acolo erau oamenii care faceau...
In Timisoara se gaseste?
Dau funditSa!

3 răspunsuri:
| Grimalkin a răspuns:

Nu stiu daca gasesti in Timisoara. La mine in Valcea am gasit ceva pentru 3 luni, 1 an si 5 ani happy

| JustMeFlory a răspuns:

Tocmai ce am pus si eu o intrebare legata de tatuaje.Si eu vreau sa imi fac unul finut pe glezna care sa ma reprezinte, dar permanent! Eu zic sa cauti pe net.Eu am gasit tatuaj pentru 5 ani uite aici
http://www.bizoo.ro/......--discrete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista tatuaj semi=permanent.
Pielea are trei straturi, tatuaju se face in derma [al doilea strat ].
Iar cele care cica sunt semipermanente se fac in primul strat, dar atentie! Nu se va duce, vor ramane pigmenti deci doar se va sterge un pic... dar va ramane! In plus cel care il face trebuie sa aiba precizie si experienta ca sa il faca in primul strat.
Cel care dispare este facut cu henna.
Dar aici e o problema, Ministerul Sanatatii a declarat ca substantele care intra in compozitie cu henna neagra nu sunt prea prietenoase si au reactii alergice.