| Oana_Rusu_1994 a întrebat:

Buna as vrea sa stiu in ce consta o admitere la un liceu de arta vreau sa dau o proba si nu gasesc nici unde conditile

3 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Păi s-au dat întâi probele de admitere la Liceul de Artă şi apoi Evaluările Naţionale, şi s-a făcut o medie cu acestea. Depinde la ce secţie dai totuşi, la artă plastică s-a dat o probă de natură statică (asta în prima zi) iar în a doua s-a dat proba de desen compoziţie dinamică cu 5 personaje.
La arhitectură s-a dat în prima zi natura statică iar în a doua proiecţii ale corpurilor.
La teatru nu ştiu exact, dar ştiu că s-a citit o poezie (posibil fabulă) cu voce tare, cât mai expresiv.
La muzică am impresia că s-a cântat.

| GaBYBrb a răspuns:

In 1, 2 iunie se dau acele probe de admitere, la arhitectura si arta plastica, la muzica prin mai dar nu stiu exact zilele.