| Vasi32 a întrebat:

Bună.
Caut si eu o carte buna pe care sa o dăruiesc prietenei mele ca, cadou.
Eu nu prea citesc, aproape de loc, deci apelez la persoanele cu experiență.
Spuneți-mi cea mai buna carte pe care ați citit o sau una din ele.
Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Mclaren12 a răspuns:

Sunt faine cartile ca cadou. Vezi ce-i place si ei, ce fel de persoana este. Daca este sentimentala poate ar fi atrasa de carti de astea cu povesti de dragoste sau chestii asemanatoare. Tu ar trebui sa stii mai bine.

7 răspunsuri:
| NHazar a răspuns:

Biletul de loterie 5 zile 5 ore 19 minute
Super faina cartea, pe parcurs e numai aventura.
Cuore (daca e fana de cartii 40% a citit-o)

| Cristian29358 a răspuns:

"Fluturi" are 3 volume e super ( nu e despre fluturi happy )

| Aihao19 a răspuns:

Volumele Jocurile foamei
(Suzanne Collins)

Volumele "Fluturi"(Irina Binder)

| Omis a răspuns:

Depinde ce gen de carte citeste persoana respectiva.
Din seria "politiste" iti pot recomanda cartile Aghatei Christie, TOATE sunt absolut geniale, in special cele cu Hercule Poirot sau Miss Marple.

Inteligenta emotionala(Daniel Golemn), Secret(Rhonda Byrne), cu una din astea doua nu dai gres, daca ii plac cartile de dezvoltare personala.

Bula
| Bula a răspuns:

Vorba veche: oamenii dupa prieteni se cunosc.
Daca si prietena ta citeste la fel de mult ca tine, atunci poti sa-i iei orice carte...
Daca citeste mult, atunci nu va potriviti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Sincer nu-s de acord cu chestia asta, fiecare om are un hobby care-l face din placere. Daca ea citește si eu nu asta nu înseamnă ca nu ne potrivim. S-a întâmplat sa ne placa niste chestii care cealaltă persoana nu le crede așa interesante. Dar asta nu înseamnă ca nu avem altceva in comun.
Apreciez părerea ta.

| corolav a răspuns:

Amice, această construcție „ca cadou" e o cacofonie.
Nu - ți dai seama de asta?
Dacă te-ai exprima de față cu altcineva, mai exact chiar prietena ta, o astfel de construcție te-ar pune într-o ipostază cumva cam jenantă.
Încearcă să fii mai atent!
Să fii sănătos!